Opłacalność instalacji fotowoltaicznej
- Moje oszczędności. Panele fotowoltaiczne nie tylko znacząco obniżą mój rachunek za prąd, lecz również pozwalają przechować energię w sieci i odebrać np. w okresie zimowym, kiedy zużycie energii jest większe. Energię oddaną do sieci mogę wykorzystać do 2 lat.
- Poprzez fotowoltaikę zwiększam wartość swojej nieruchomości, dzięki czemu jej późniejszy wynajem lub sprzedaż są bardziej korzystne.
- Dbam o środowisko naturalne, ponieważ promieniowanie słoneczne jest w pełni odnawialnym źródłem energii. Bez szkodliwych substancji, hałasu i zanieczyszczeń – po prostu ekologicznie.
- Fotowoltaika jest rozwiązaniem trwałym i bardzo wygodnym na długie lata, ponieważ promienie słoneczne docierają wszędzie, a więc każda lokalizacja jest dobra na montaż paneli.
- Instalacja jest bardzo szybka – naszym fachowcom montaż zajmuje zwykle 1-2 dni.
Wystarczy zamontować panele w miejscu najbardziej nasłonecznionym – na dachu lub gruncie. Ich modułowy charakter pozwala na dokonanie dobudowy, jeśli okaże się ona potrzebna. System fotowoltaiczny służy następnie przez wiele lat, nie wymagając przy tym nakładów pracy. Jest objęty długoletnią gwarancją, nawet 25 letnią, a po upływie tego czasu działa na 80% maksymalnej mocy.
Program MÓJ PRĄD
Wyręczamy naszych klientów z formalności przy składaniu wniosków o dofinansowanie na własną instalację fotowoltaiczną. Warto wykorzystać dofinansowanie do zwiększenia własnych oszczędności i większej wolności energetycznej!
Kilka ważnych informacji o programie:
“Ulga termoizolacyjna” a fotowoltaika
Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ulga dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którą mogą odliczyć w swoim zeznaniu PIT. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt objaśnień podatkowych dotyczących nowych preferencji podatkowych dla tzw. ulgi termomodernizacyjnej.
Z ulgi mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego, oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi.
Ulga termomodernizacyjna dotyczy budynku mieszkalnego jednorodzinnego czyli wolno stojącego lub w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej. Budynek powinien stanowić konstrukcyjnie samodzielną całość, maksymalnie może być w nim wydzielone dwa lokale mieszkalne lub jeden mieszkalny i jeden użytkowy (powierzchnia nie większa niż 30% całości). W przypadku np. instalacji fotowoltaicznej czy kolektorów słonecznych, ulga przysługuje także przy montażu na garażu czy budynku gospodarczym (służącym budynkowi mieszkalnemu), jeśli nie ma technicznych możliwości zamontowania jej na dachu budynku jednorodzinnego.
Jaki rodzaj
paneli wybrać?
Kluczowym kryterium wyboru paneli powinna być ich moc maksymalna (Wp), a nie cena, ponieważ ważne jest, ile dany panel może wyprodukować prądu. Decydując się na zakup paneli, wybieramy spośród ich różnych wariantów. Cena zależy od sprawności produktu, wykorzystanych materiałów i połączeń między ogniwami.
Ogniwa monokrystaliczne
najwyższa sprawność oraz żywotność, ale i nie niska cena, ponieważ są produkowane z pojedynczego kryształu krzemu, pociętego na niewielkie części. Po upływie 25-30 lat tracą tylko ok. 20% mocy i nadal działają. Występują w kolorze czarnym.
Ogniwa polikrystaliczne
koszt ich produkcji jest niższy, niż paneli monokrystalicznych, co wpływa na ich niższą cenę. Trwałością zbliżone są do paneli monokrystalicznych. Są zbudowane z wielu mniejszych kryształów krzemu. Ich niższa cena oznacza jednak nieco mniejszą sprawność o ok. 14-16%. Odznaczają się niebieską barwą oraz charakterystyczną poświatą przypominającą szron, którą tworzą wyraźnie zarysowane kryształy krzemu.
O czym warto pamiętać
przy zakupie paneli fotowoltaicznych?
Nie najtaniej, ale aby służyło jak najlepiej i jak najdłużej.
Panele fotowoltaiczne to dla każdego klienta wielka oszczędność, jak również pewna inwestycja, która ma służyć przez wiele, wiele lat. Dlatego warto jest wybrać profesjonalną firmę, która przygotuje rzetelną, kompleksową analizę wydatków, ponieważ na koszt inwestycji wpływa nie tylko cena paneli, ale również: przewody, odpowiednie zabezpieczenia, systemy mocowania, wykonanie projektu, montaż, jakość materiałów i obsługi. Na ostateczną kwotę instalacji wpływa także stopień trudności jej założenia oraz indywidualne zapotrzebowanie klienta na energię.
Gwarantowana niezawodność
i produktywność instalacji fotowoltaicznej
Moja instalacja fotowoltaiczna
w 6 krokach
Spotkanie z profesjonalnym doradcą
Analiza możliwości i wybór najlepszego rozwiązania
Podpisanie umowy
Montaż paneli
Załatwienie wszystkich formalności za Klienta i przyłączenie do sieci
Produkcja własnej energii
Nasz klient staje się właścicielem własnej elektrowni słonecznej i w pełni uniezależnia się od wszelkich podwyżek cen za energię. Korzysta bezawaryjnie ze swojej elektrowni słonecznej 25-30 lat.
Umów się na bezpłatną konsultację
Zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami. Mogą Państwo skorzystać z formularza obok lub danych kontaktowych znajdujących się poniżej.