Czy ceny energii pójdą ostro w górę? - Prime Energy

06/05/2024

Autor: Iga Krzempek, HR Biznes Partner

 

Przeczytaj co na ten temat mówi Ekspert Tomasz Krzempek!

 

Co o podwyżkach i tarczy energetycznej ma do powiedzenia Ekspert?

„Popieram zdanie pana wiceministra Motyki. Obecnie nie ma potrzeby mrożenia cen energii”.

„Zastanowił bym się jedynie, jak pomóc tym przedsiębiorcom, którzy podpisali umowy z ceną energii powyżej 1000 zł za MWh. Warto dla nich znaleźć rozwiązanie obniżające ich rachunki.”

radzi Tomasz Krzempek, prezes zarządu Prime Energy

 

Artykuł z pełnymi wypowiedziami znajdziecie tutaj.

Inne wpisy z tej kategorii

Jak przestać płacić za energię bierną?

Dowiedz się jak zredukować do 0 zł zbędne koszty w Twojej firmie!

 

Energia bierna stanowi nieodłączny element każdej instalacji elektrycznej. W sieci elektrycznej zawsze istnieje pewna ilość energii biernej, aby układ działał poprawnie, a dystrybutorzy wymagają od odbiorców utrzymania jej odpowiedniego poziomu. Energia bierna to rodzaj energii, który nie przekształca się w pracę, jak ma to miejsce w przypadku energii czynnej, ale jest niezbędny do działania niektórych urządzeń. Jednak z perspektywy sieci elektrycznej energia bierna jest uznawana za niekorzystną, ponieważ prowadzi do obniżenia sprawności linii i transformatorów (spowodowane większym prądem w obwodzie elektrycznym).

Wyróżniamy dwa główne rodzaje energii biernej:

  • energię bierną indukcyjną – często nazywaną energią bierną pobraną
  • energię bierną pojemnościową – inaczej nazywaną energią bierną oddaną.

 

Opłaty za energię bierną pojemnościową powinny być zerowe, natomiast energia bierna indukcyjna powinna być proporcjonalna do energii czynnej zgodnie z tangensem fi, zwykle ustalonym na 0,4.

 

PRZEKROCZENIE TEGO STOSUNKU SKUTKUJE NALICZANIEM „KARY”.

Energia

Jak obronić się przed podwyżkami cen energii?

Regularnie rosnące ceny za energię elektryczną sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: Jak się obronić przed podwyżkami cen energii i czy w ogóle jest to możliwe? Bez względu na to czy prowadzimy firmę, czy chcemy zabezpieczyć wydatki za energię w swoim domu – istnieją rozwiązania, które z powodzeniem możemy zastosować zarówno biznesie jak i w gospodarstwie domowym. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że na rynku pojawiło się wiele alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Cieszącym się największą popularnością są bez wątpienia instalacje fotowoltaiczne.

 

 

Energia