Fotowoltaika dla firm - Prime Energy

Korzyści dla firm

Szybki zwrot z inwestycji

Szybująca w górę cena energii elektrycznej wpływa na szybszy zwrot z inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Obecnie, patrząc na sytuację gospodarczą, jest to najlepszy czas na obniżenie rachunków w swojej firmie dzięki produkcji własnej energii z odnawialnego źródła.

 

Finansowanie inwestycji

Umowa z Prime Energy umożliwia przedsiębiorcy sfinalizowanie instalacji fotowoltaicznej za pomocą uproszczonej procedury leasingu operacyjnego. Dzięki tej formie finansowania, przedsiębiorca spłaca inwestycję z bieżącej produkcji energii i w ten sposób generuje zyski już od pierwszych miesięcy działania urządzenia.

 

Niezależność energetyczna i niższe rachunki za energię elektryczną

W związku ze stale rosnącymi cenami za energię elektryczną, przyszłość rynku energetycznego jest bardzo niepewna. Poprzez własne, odnawialne źródła energii przedsiębiorca może zabezpieczyć swoją firmę przed dalszymi podwyżkami i zapewnić jej stabilność w produkcji własnego prądu.

 

Korzystny system rozliczeń z zakładem energetycznym

Przedsiębiorca oszczędza i zarabia, ponieważ nie tylko korzysta
z własnego prądu do prowadzenia własnej działalności, ale może też odsprzedać wyprodukowaną nadwyżkę do wybranego punktu obrotu energią elektryczną i już wkrótce skorzystać z programu Energia+.

 

Pozytywny wizerunek firmy

Przedsiębiorca, którego firma korzysta z odnawialnych źródeł energii, znacznie poprawia swoją konkurencyjność na rynku i bezpośrednio wpływa na pozytywny wizerunek swojej marki w oczach klientów. Klienci widzą, że firma się rozwija, inwestuje w nowe, ekologiczne technologie i ogranicza do minimum emisję CO2 do środowiska naturalnego, przez co chętniej wybierają jej produkty, czy usługi.

Amortyzacja kosztów inwestycji

Przedsiębiorca z sektora MSP, który posiada status “małego płatnika” może jednorazowo zamortyzować całą wartość inwestycji w instalację fotowoltaiczną, a standardowy czas takiej amortyzacji jako środka trwałego wynosi aż 10 lat.

Jaki rodzaj paneli wybrać?

  • Decydując się na zakup paneli, wybieramy spośród ich różnych wariantów. Cena zależy od sprawności produktu, wykorzystanych materiałów i połączeń między ogniwami. Kluczowym kryterium wyboru paneli powinna być ich moc maksymalna (Wp), a nie cena, ponieważ ważne jest, ile dany panel może wyprodukować prądu.
  • Ogniwa monokrystaliczne – najwyższa sprawność oraz żywotność, ale i wysoka cena. Produkowane z pojedynczego kryształu krzemu, pociętego na niewielkie części. Doskonałe rozwiązanie na słoneczne dni. Po upływie 25-30 lat tracą ok. 20% mocy. Występują w kolorze czarnym.
  • Ogniwa polikrystaliczne – koszt ich produkcji jest niższy niż paneli monokrystalicznych, co wpływa na ich niższą cenę. Trwałością zbliżone są do paneli monokrystalicznych. Są zbudowane z wielu mniejszych kryształów krzemu. Ich niższa cena oznacza jednak nieco mniejszą sprawność o ok. 14-16%. Odznaczają się niebieską barwą oraz charakterystyczną poświatą przypominającą szron, którą tworzą wyraźnie zarysowane kryształy krzemu.

O czym warto pamiętać
przy zakupie paneli fotowoltaicznych?

Nie najtaniej, ale aby służyło jak najlepiej i jak najdłużej.

 

Panele fotowoltaiczne to dla każdego klienta wielka oszczędność, jak również pewna inwestycja, która ma służyć przez wiele, wiele lat. Dlatego warto jest wybrać profesjonalną firmę, która przygotuje rzetelną, kompleksową analizę wydatków, ponieważ na koszt inwestycji wpływa nie tylko cena paneli, ale również: przewody, odpowiednie zabezpieczenia, systemy mocowania, wykonanie projektu, montaż, jakość materiałów i obsługi. Na ostateczną kwotę instalacji wpływa także stopień trudności jej założenia oraz indywidualne zapotrzebowanie klienta na energię.

Gwarantowana niezawodność

i produktywność instalacji fotowoltaicznej

do 30 lat

Gwarantowana niezawodność i produktywność instalacji fotowoltaicznej

do 30 lat

gwarancji produktowej na wady i usterki paneli fotowoltaicznej

do 12 lat

bezpłatnej gwarancji na falownik (inwerter centralny)

25 lat

bezpłatnej gwarancji na mikroinwertery

2 lata

gwarancji na montaż

KONTAKT

Służymy pomocą w każdej sprawie
i odpowiemy na każde pytanie

Możesz skontaktować się bezpośrednio z Biurem Obsługi Klienta, wybranym Specjalistą lub poprzez formularz na stronie, wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.