Pompy ciepła - Prime Energy

Powietrzna pompa ciepła

Czym jest powietrzna pompa ciepła? To urządzenie, które jako źródło ciepła wykorzystuje powietrze zewnętrzne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -25 °C.

Powietrzne pompy ciepła stanowią znakomitą alternatywę dla pomp gruntowych wtedy, gdy działka jest zbyt mała i nie ma żadnej możliwości wykonania wymiennika gruntowego.

Powietrzne pompy ciepła bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w nowych budynkach, jak i w tych, gdzie przeprowadzana jest modernizacja.

Wybieram

NIBE to firma z 20-letnim doświadczeniem na rynku i lider sprzedaży pomp ciepła w Polsce. Tradycja firmy obejmuje wiele lat produkcji wyrobów do użytku domowego i komercyjnego. NIBE jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Sztokholm, w zestawieniu dużych spółek, a dodatkowo na także na SIX Swiss Exchange. Produkty oferowane przez NIBE znajdują zastosowanie zarówno w nowych, jak i poddawanych modernizacji obiektach mieszkalnych, komercyjnych i sakralnych.

Wybieram

Marka KAISAI została utworzona przez polską firmę Klima-Therm, która istnieje na rynku od 1996 roku. Produkty KAISAI wyróżniają się wygodą i innowacyjnością, gdzie w standardzie każda pompa ciepła posiada moduł Wi-Fi, pozwalający na sterowanie temperaturą w domu z każdego miejsca na świecie. Pompy ciepła KAISAI wykorzystują najbardziej ekologiczny czynnik chłodniczy R32, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Projektowaniu pomp ciepła KAISAI przyświecała idea „We Care About Air”, poprzez którą firma Klima-Therm promuje odpowiedzialność za środowisko naturalne i proekologiczne podejście do swojej działalności.

Pompa powietrze-woda to:

Wysoka kultura pracy

Pompy ciepła pracując emitują dźwięki na poziomie 39 dB, który można porównać do lekkiego szumu podobnego do pracy lodówki.

 

Kompatybilność

Pompa ciepła może współpracować z innymi źródłami ciepła, takimi jak np. kotły elektryczne, olejowe, gazowe.

 

Uniwersalność

Pompa ciepła grzeje i chłodzi dom w zależności od potrzeb i pory roku.

 

Bezinwazyjny montaż

Montaż nie wymaga przekopów i odwiertów.

 

Praca dostosowana do potrzeb

Pompy ciepła zapewniają ciepło zarówno mniejszym budynkom, jak i takim o dużej kubaturze. Dzięki innowacyjnemu, kaskadowemu połączeniu jednostek, możemy uzyskać nieograniczoną moc grzewczą.

 

Ekologia

Stosując pompę ciepła jako źródło ogrzewania w naszym domu dbamy o planetę i zostawiamy ją lepszą dla kolejnych pokoleń, ponieważ pompy ciepła nie emitują spalin, dwutlenku węgla czy siarki.

 

Wygoda i bezobsługowość

Wybierając pompę ciepła mamy czystą kotłownię, dokładanie do pieca nas nie dotyczy, a pompą sterujemy zdalnie z każdego miejsca na świecie.

Rozwiązanie dla mojego domu

Pompy ciepła powietrze – woda są odpowiednim rozwiązaniem zarówno nowych budynków jak również dla istniejących, starszych domów.

Bezobsługowość, czystość, komfort mojego domu

Po montażu pompy ciepła w swoim domu mam gwarancję:

  • Bezpieczeństwa
    W przypadku wyboru pompy ciepła jako źródła ogrzewania domu nie mamy ryzyka rozszczelnienia się instalacji czego wynikiem w konwencjonalnych metodach ogrzewania domu może być ulatnianie się dwutlenku węgla bądź wybuch instalacji.
  • Czystości
    Źródło kurzu i brudu, którym był w moim domu konwencjonalny kocioł zastąpiłem pompą ciepła, dzięki której grzanie mojego domu nie generuje dodatkowych obowiązków w domu – mam więcej wolnego czasu dla rodziny!
  • Komfortu
    Teraz zmiana temperatury w moim domu nie wymaga wizyty w kotłowni i dokładania do pieca. Wystarczy, że na sterowniku ustawię żądaną temperaturę, a urządzenie zrobi wszystko za mnie. Również wyjazdy wakacyjne są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej – ciepłem w moim domu mogę sterować z całego świata.

Mój samowystarczalny dom

 

 

Będąc właścicielem domu z pompą ciepła i mikroelektrownią mogę ogrzewać dom za 0 zł rocznie. W jaki sposób? Instalacja fotowoltaiczna ma moc wystarczającą na zasilenie pompy. Jako prosument wykorzystuję możliwość magazynowania energii w sieci elektrycznej OSD. W lecie produkuję, a zimie odbieram – to proste!

 

Dzięki instalacji fotowoltaicznej oraz pompie ciepła jestem całkowicie niezależny od zmian na rynku energii i zwiększam bezpieczeństwo energetyczne mojej rodziny

Umów się
na bezpłatną
konsultację

Zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami. Mogą Państwo skorzystać z formularza obok lub danych kontaktowych znajdujących się poniżej.